Jak pečovat o zahradní sochy

O zahradní sochy je třeba se trochu starat, aby Vás těšily dlouhou dobu. Pro zahradní sochy vybíráme dřeviny, které jsou pro venkovní použití vhodné....

O zahradní sochy je třeba se trochu starat, aby Vás těšily dlouhou dobu. Pro zahradní sochy vybíráme dřeviny, které jsou pro venkovní použití vhodné. Dřeviny, jako akát nebo dub jsou z našich stromů ty nejlepší, ale samozřejmě nejdražší. Abychom nabízeli zahradní sochy i za dostupnou cenu, vyrábíme sochy i z dřevin smrk, borovice, apod...Když se ale budete o sochu trochu starat, vydrží Vám i smrková dlouhá léta.

Výběr vhodného kování pro upevnění sochy na zahradě zabezpečí delší živostnost Vaší Zahradní sochy

Výběr vhodného místa

Správná péče začíná už výběrem vhodného umístění zahradní sochy. Vždy se snažte sochu umístit tak, aby se nikdy a nikde nedotýkala s venkovní podlahou (trávníkem) apod. Zahradní dekorace - sochy umísťujte výhradne na "něco", co zabezpečí alespoň minimální vzduchovou mezeru ( třeba na kovové hřeby apod..)

Obnovení nátěru

Naše zahradní sochy mají většinou povrchovou úpravu Bochemitem a tenkovrstvou lazurou Xyladecor Classic. Tento nátěr je dobré dle potřeby obnovit. Tenkovrstvé lazury mají tu výhodu, že se nemusí starý nátěr odstraňovat. Většinou stačí nátěr zahradní sochy obnovit jednou za jeden až dva roky.

Umístění na zimu

Pokud máte možnost zahradní sochy na zimu přenést na suché místo (kůlna, garáž...), životnost sochy se tím výrazně prodlouží.


Doporučujeme zahradní dekorace na t-zboží.cz. Dřevěné zahradní dekorace za super ceny!Sochu vyrobíme na zakázku - pěkné-sochy.cz